ZBULONI PAJISJET TONA PËR FORD COURIER-ën tuaj

 • Marka dhe modeli

  FORD COURIER

 • Pajisje për veshje të brendshme për modele të prodhuara nga viti 2004 e deri më sot

ZGJIDHNI HAPIN E COURIER-it TUAJ

Tecnolam krijon pajisje ekonomike dhe modulare për Ford Courier

Keni nevojë të konfiguroni Ford Courier-in tuaj?

Zgjidhni modulin që i përshtatet më së miri aktiviteteve tuaja të punës, do t’ju ndihmojë të keni gjithmonë pranë një ofiçinë të lëvizëshme dhe jo vetëm në punën tuaj, do të kurseni kohë dhe para, duke gjetur gjithmonë gjithçka që ju nevojitet. Ne kemi Realizuar konfigurime standarde për t’ju ndihmuar të zgjidhni e BAZE, KOMFORT, LUXURY si për anën e djathtë, ashtu edhe për anën e majtë.Nëse nuk e gjeni atë që kërkoni, mos u shqetësoni. Kërkoni një konsultë të personalizuar, ne do të gjejmë një zgjidhje

 • 3 Vite garanci

  Në të gjitha pajisjet Tecnolam. Cilësi e certifikuar nga TÜV.

 • Çmimi më i mirë i garantuar

  Tecnolam cilësi superiore me koston më të ulët

allestimenti ford courier

*Për informacione dhe konsultë për hapat e ndryshëm, përdorni modulin më poshtë

Përgatitja Courier L1
HAPI 2.489 mm

Veshje e brendshme e plotë e furgonit Ford Courier me bazë rrotash 2,48 m. përbëhet nga strukturë me rafte dhe nga kutitë, platforma, veshjet me pajisje për muret. Në çatinë e furgonit mund të montohen pajisje të tilla si mbajtëse kutish dhe mbajtëseshkallësh. Pajisjet Tecnolam përfshijnë gjithashtu aksesorë të ndryshëm, si morseta, shiritin e ndalimit të ngarkesës, rezervuarët e ujit, etj.

Ne kemi përgatitur tre zgjidhje të Strukturave për rafte BAZE – KOMFORT – LUXURY

 • Konfigurimi i anës së majtë

Çdo Strukturë për rafte është e kompletuar me kllapa fiksuese dhe dado e bulona. Strukturat e rafteve janë prej Çeliku me qëndrueshmëri të lartë. Raftet dhe sirtarët janë të pajisur me ndarëse të rregullueshme dhe tapetë që nuk rrëshqasin. Valixhet janë të pajisura me kuti plastike për pjesë të vogla.

Scaffalatura interna base, sinistra colore blu con 2 copri passaruota aperti e scaffalature blu con divisori e scaffalatura terminale con divisori per veicoli FORD TRANSIT COURIER L1H1.

MODELI BAZE

Moduli i majtë për Courier L1 përbëhet nga një kapak i harkut të rrotave, 2 rafte me ndarës dhe një terminal.

 • Përmasat 1014x1037x360
 • Pesha 26 kg
 • Kodi i Artikullit TI-CAR 5 Cod. 210000473
Allestimento interno confort, sinistro per con copri passaruota con antina di chiusura, copri passaruota con kit ferma valigia, con scaffalatura con cassetti colore blu, scaffalature con contenitori asportabili di colore giallo e blu, con scaffalatura con divisori e scaffalatura terminale per furgoni FORD TRANSIT COURIER L1H1.

MODELI KOMFORT

Moduli comfort i majtë për courier l1 me mbulesë harku rrotash me derë, raft me 2 sirtarë me thellësi 360 mm, raft me ndarës dhe raft fundor.

 • Përmasat 1014x1038x360
 • Pesha 39 Kg
 • Kodi i Artikullit TI-CAR 5 Cod. 210000474
Allestimento luxury, sinitra con copri passaruota ad anta-basculante blu, cassettiere con cassetti blu, scaffalature con valigie in plastica trasparenti, scaffalature con contenitori asportabili gialli per veicoli FORD TRANSIT COURIER L1H1.r

MODELI LUXURY

Komponim i tipit luksoz për courier përbëhet nga mbulesa e harkut të rrotave me derë të pjerrët, raft me 2 sirtarë, raft i hapur dhe raft fundor me ndarës.

 • Përmasat 1014x1076x360
 • Pesha 43 kg
 • Kodi i Artikullit TI-CAR 5 Cod. 210000477
 • Konfigurimi në anën e djathtë
Scaffalatura interna destra base con copri passaruota aperto, scaffalature con divisori e terminale con divisori per furgoni FORD TRANSIT COURIER L1H1

MODELI BAZE

Modul bazë për automjetet courier l1 i përbërë nga mbulesa harku të rrotave, rafte të hapura dhe fundorë.

 • Përmasat 507x966x360
 • Pesha 15 kg
 • Kodi i Artikullit TI-CAR 5 Cod. 210000475
Scaffalatura interna destra comfort con copri passaruota con antina di chiusura, cassettiere con cassetti blu, scaffalature con divisori, scaffalatura con contenitori asportabili gialli e scaffalatura terminale con divisori per furgoni FORD TRANSIT COURIER L1H1.

MODELI KOMFORT

Veshje e brendëshme tip për courier Comfort për anën e djathtë, i përbërë nga një raft me derë, 2 sirtarë, raft i hapur me ndarës dhe fundor me ndarës.

 • Përmasat 507x966x360
 • Pesha 27 kg
 • Kodi i Artikullit TI-CAR 5 Cod. 210000478
Allestimento interno destro luxury con copri passaruota ad anta basculante, scaffalatura con cassetti, scaffalatura con vassoi aventi valigie in plastica, scaffalature con divisori, scaffalatura terminale per veicoli FORD TRANSIT COURIER L1H1.

MODELI LUXURY

Veshje e brendëshme për anën e djathtë e përbërë nga mbulesa e harkut të rrotave me derë të pjerrët, 2 valixhe të lëvizëshme, 2 sirtarë dhe fundorë.

 • Përmasat 507x996x360
 • Pesha 37 kg
 • Kodi i Artikullit  TI-CAR 5 Cod. 210000475

SHEMBULL VESHJE TË BRENDËSHME TË PLOTË PËR FORD COURIER NE 3D

PLOTËSOJENI VESHJEN E BRENDËSHME ME PRODUKTET E TJERA TECNOLAM

NA KONTAKTONI NëSE NUK KENI GJETUR ATE çFARë DESHIRONI PER FORD COURIER-IN TUAJ

E drejta e autorit © Tecnolam 2020 | Via Flaminia 2/B 61036 Calcinelli di Colli al Metauro (PU) |
Tel. 0721 876010 | Numri i TVSH-së IT00665600417